Як уникнути штрафів за паркування: поради для кожного водія

Дотримання правил дорожнього руху — необхідність для будь-якого водія. Проте дуже неприємно, коли у разі точного дотримання швидкісного режиму та інших аспектів ви випадково отримуєте штраф за паркування.

Цей тип стягнення означає, що ви порушили правила розміщення автомобіля, не обовʼязково навмисне. Особливо часто з такою проблемою стикаються в місцях великого скупчення людей, у мегаполісах, туристичних містах, а також там, де водій опиняється вперше.

Уникнути проблемних ситуацій допоможе поліс КАСКО Антистрес, який покриває не лише збитки при аварії, а й інші випадки пошкоджень.

Як уникнути стягнення

Розглянемо основні правила паркування, яких потрібно дотримуватися, щоб уникнути штрафів.

Оцінювати актуальну дорожню обстановку

У різний час доби завантаженість стоянок може бути високою або низькою залежно від їх призначення. Якщо йдеться про звичайні паркомісця в житловій зоні, зазвичай вони є найбільш заставленими у вечірній та ранковий час, а стоянки у таких популярних частинах міст, як офісний центр або ринок, в основному заповнені вдень. 

Звертати увагу на дорожні знаки

Згідно з правилами дорожнього руху за допомогою знаків можна визначити місця, де можна паркуватися. Також існують вказівники та знаки, які показують заборону паркування у певних локаціях або часові обмеження (можна зустріти таблички, на яких вказаний час паркування, наприклад, 18:00-8:00).

Оглядати розмітку

Зазвичай за відсутності знаків, що позначають дозвіл паркування або його заборону, водій керується загальними правилами щодо розмітки на дорозі. Наприклад, із метою визначення зони паркування та стоянки можуть використовуватися лінії жовтого, синього або блакитного кольору.

Дотримуватися загальних правил паркування

За відсутності спеціальних знаків або розмітки паркуватися можна на узбіччі, біля правого, а в деяких випадках біля лівого краю дороги без створення перешкоди руху.

Не паркуватися в заборонених місцях

До категорії заборонених місць для паркування відносяться специфічні ділянки, наприклад, тунелі або мости, пішохідні переходи та колії. 

Планування поїздки заздалегідь значно спрощує пошук зручно розташованого місця для стоянки. Однак це не завжди можливо, наприклад, під час подорожей. Саме тому варто користуватися загальними правилами або шукати стоянки з оплатою паркування.

Нюанси, на які варто звернути увагу

У разі недотримання загальних правил паркування в нашій країні передбачені адміністративні покарання для водіїв. Водночас потрібно розрізняти зупинку, яка є припиненням руху на час, менш як п'ять хвилин, і стоянку або паркування. Це може суттєво вплинути на розмір штрафів.

Варто зазначити, що зупинка автомобіля понад 5 хвилин, пов'язана з посадкою та висадкою пасажирів або розвантаженням/завантаженням вантажівок, стоянкою не вважається. Зазвичай у місцях, де за правилами не можна робити зупинку, не дозволяється і паркування. 

Місця, де заборонено зупинятися:

  • колії трамваїв, залізничний переїзд (на відміну від зупинки, стоянка заборонена ще й в радіусі 50 м від такої території);

  • перехрестя та десятиметрова зона навколо них, тунелі, шляхопроводи та мости, а також ділянка, розташована безпосередньо під ними через обмежену видимість і ширину дороги;

  • пішохідні переходи та територія в 10 м навколо них, місця, де транспортний засіб створює обмеження видимості знаків або дорожніх об'єктів для інших водіїв;

  • в трьох метрах від розділової смуги та суцільної розмітки, а також в другий ряд, в радіусі 30 м від зупинки громадського транспорту, на відстані менш ніж 10 м від місця проведення дорожніх робіт, позначеної відповідними знаками;

  • ділянки на виїзді з прилеглих територій промислових і житлових домогосподарств, а також там, де транспортний засіб створює неможливість пересування інших учасників дорожнього руху.

Окрім перерахованих ділянок, що заборонені як для зупинки, так і для стоянки, паркуватися не дозволено в місцях, де присутній відповідний заборонний знак. Також не можна зупинятися на пішохідних тротуарах за наявності інших місць паркування або за їх відсутності (для легкових авто та мотоциклів), якщо неможливо залишити для пішоходів місце для проходу завширшки 2 м. 

Інші заборони

Не можна паркуватися на газонах, велодоріжках і місцях на заміських трасах з обмеженою видимістю за рахунок поворотів. У разі паркування на місці для осіб з інвалідністю водієм, який не має відповідних документів і дозволів, також доведеться сплатити штраф.

Кожна з описаних ситуацій є не лише незручною для інших учасників дорожнього руху, але і може спричинити аварійні ситуації з пошкодженням майна або навіть з травмами. У разі виникнення подібних ситуацій можна скористатися послугами в межах одного з полісів ВУСО — наприклад, Автоцивілкою, та додатково оформити МініКАСКО та медичне страхування.

При неправильній зупинці та стоянці інспектор з паркування може виписати штраф. У перерахованих випадках розмір стягнення становить 15 неоподаткованих мінімумів, у разі допускання повторних порушень водієві доведеться заплатити більше.

Як уникнути штрафу за паркування та коли його все ж прийдеться сплатити

Насамперед потрібно паркуватися у відповідних ділянках, уникаючи створення перешкод для інших учасників руху. Платні паркінги — найкращий спосіб, як уникнути штрафу за паркування, а також евакуації авто та адміністративного покарання.

У разі неоплаченої стоянки протягом часового проміжку понад 10 хвилин та фільмування цього порушення фото- чи відеофіксацією автовласнику доведеться сплатити штраф у розмірі 20 годин надання послуги.

Порядок оплати

Перевірити наявність штрафу за паркування можна через додатки «Дія», «Штрафи UA», через офіційний сервіс УМВС або відповідні telegram-боти. У випадку порушення інспектор розміщує повідомлення про складання постанови щодо адміністративного порушення на лобовому склі під двірником.

Сам цей документ надсилається на адресу власника транспортного засобу поштою і в цьому випадку штраф оплачується через банк протягом 30 днів від моменту винесення. Також водієві надається право оплати 50 % стягнення в перші 10 банківських днів з моменту настання чинності постанови.

У разі, якщо автовласник вважає призначення штрафу несправедливим та має для цього відповідні докази у вигляді фото-, відеофіксації або свідчення очевидців, у десятиденний термін від отримання постанови про стягнення він може оскаржити його в суді або в адміністративному порядку.

This page does not has your language translate


Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

SUBSCRIBE to the newsletter and receive special offers! 📣