Відчуй свято на смак! Гастротуризм в Україні ➢ Блог СК VUSO
Різдвяні свята — улюблений кулінарний сезон усіх українців, адже саме в цей період з року в рік ми готуємо наші улюблені традиційні страви. Їхні рецепти перевірені століттями, а смак відразу дозволяє відчути особливий настрій. То ж як “смакують” зимові свята в різних куточках України?
Полтава
Перша асоціація — галушки. Однак на Полтавщині місцеві господині вміють фантастично готувати душенину зі свинини, яка готується в печі і заправляється борошном. Раніше душенина була головною стравою на столі, однак з роками її місце зайняли сучасні приготування.
Закарпаття
Різдво на Закарпатті смакує бобельками. Це аналог української куті, який можна знайти ще й у Словаччині. Для приготування необхідно запекти невеликі кульки з тіста, зварити їх і згодом залити медом і додати маку. Цей шедевр закарпатської кухні готують й досі, тому не втрачайте можливості спробувати закарпатське Різдво на смак.
Житомирщина
Це фантастика! Це без перебільшення невизнана перлина кулінарної скарбниці Житомирської області. Класичне поєднання грибів та картоплі доповнене томатною підливкою і сметаною — це смак зимових свят маленьких сіл. Не їдьте, а летіть туди, аби скуштувати їх.
Так, ви правильно зрозуміли. Авторка дуже любить голубці😊
Чернігівщина
Для Чернігівського краю традиційною стравою є булани. Це великі клубочки з тіста, які готуються шляхом варіння чи запікання та часто подаються з різними начинками, такими як м'ясо, гриби чи картопля. Також їх доповнювали капустою, огірками, кислим молоком чи просто мастили олією.
Вінниччина
Вінницький капусняк – це смачний український суп. У страві тонко нарізана капуста вариться разом з іншими інгредієнтами, такими як картопля, морква та цибуля, утворюючи ароматний та ситний бульйон. Цей традиційний суп часто стає улюбленим стравою в холодні дні, завдяки своїй теплої та насиченому смаку.
Донеччина
Голяшка по-донбаськи — це частина свинячої ноги, де нога з'єднується з лопаткою або стегном, запечена у фользі чи тісті, яка має свої особливості в донецькому кулінарному мистецтві. Частину маринують в меді та гірчиці, під шкірку інколи кладуть сир. Підготоване м’ясо завертають у листкове тісто і відправляють у піч. За кілька годин страву можна подавати до столу.