Сонячний сезон. Як правильно засмагати? > СК«ВУСО»
Сонце — наш друг, але... Опіки, почервоніння, свербіж, сухість шкіри, головний біль, нудота - це далеко не найгірше, що може статися з вами після перебування на сонці. Йдеться не лише про естетику, а про реальну загрозу здоров’ю. Негативний вплив ультрафіолетових променів здатен призвести до значно гірших наслідків, зокрема сонячного та теплового ударів, алергії, різних шкірних захворювань, а в гіршому випадку — онкології. Ми маємо кілька порад правильного приймання сонячних ван.
- Надягайте головний убір. Ця дрібниця захистить вас від теплового та сонячного удару.
- Пийте багато води. В умовах спеки добова норма вживання рідини збільшується в 1,5 – 2 рази.
- Носіть правильні окуляри. Наявність темних лінз не гарантує захист очей. Ретельно обирайте окуляри, які мають спеціальні фільтри.
- Використовуйте санскріни або SPF-креми. Враховуйте рівень захисту, який може коливатись від 2 до 100. ВООЗ рекомендує використовувати засоби з індексом SPF 15+ Такий варіант підійде для нетривалих прогулянок. Якщо плануєте довго перебувати на сонці, то варто користуватися кремами із показником SPF 50 та більше. Окрім того, є кілька правил використання такої косметики:
- Оновлюйте захист кожні 2 години;
- Розраховуйте час перебування на сонці відповідно до індексу SPF, який збільшено втричі, наприклад: SPF 15*3 = 45 хвилин безпечної прогулянки під сонцем;
- Обов'язково проконсультуйтеся з дерматологом перед застосуванням;
- Розрахунок необхідної кількості засобів відбувається за принципом “2 мг засобу на кожен квадратний сантиметр”.
- Сонцезахист потрібно наносити за 15-30 хвилин до виходу на вулицю. Згодом повторно нанесіть його за 5-10 хвилин після виходу.
- Обов’язково поновіть захист після контакту з водою.
5. Обмежте перебування на сонці з 11:00 до 16:00. В цей час воно особливо активне.
6. Відмовтеся від вживання холодних напоїв та алкоголю, який знижує рівень чутливості шкіри.
Дотримання цих правил забезпечить вам гарну засмагу та стабільний стан здоров’я.