Що робити, коли евакуюють ваше авто

Водії у великих містах часто не знають, що робити, якщо машину забрав евакуатор. З одного боку, це дійсно проблема для водія, але не завжди винен лише він. Питання з паркуванням у великих містах України стоять надзвичайно гостро. Знайти місце, де зупинити свою машину у Києві, Дніпрі, Одесі, Львові дуже і дуже не просто. Це пов’язано з тим, що більшість населених пунктів нашої країни має обмежену кількість паркувальних місць, тоді як число автомобілів невпинно зростає. Критично не вистачає сучасних багаторівневих паркінгів.

Автовласники вирішують це по-своєму, просто лишаючи свого залізного коня в різних місцях: на тротуарах, велосипедних доріжках, газонах, створюючи тим самим проблеми для пішоходів та велосипедистів. Поліція та спеціальні комунальні служби намагаються боротися з цим явищем і відправляють такі автомобілі на штрафмайданчик. Що робити, якщо евакуювали авто, розповімо далі в нашому матеріалі.

Причина евакуації авто — порушення ПДР

За евакуацію автомобілів у кожному конкретному місті відповідає окремий департамент міської ради. Безпосередньо займається цим процесом патрульна поліція та муніципальні інспектори з паркування (уповноважені посадові особи місцевих рад). Підставою для його здійснення є порушення водієм Правил дорожнього руху, що призводять до перешкоджання руху інших учасників. Якщо ви потрапили в ситуацію, коли не можете проїхати через недбалість інших водіїв, можете скористатися відкритими базами даних, які дадуть відповідь на питання, як по номеру авто знайти власника, і викликати поліцію.

Ще трапляються випадки, коли на штрафмайданчик відвозять автомобіль, що був припаркований відповідно до усіх вимог ПДР. Така ситуація стає дуже несподіваною та неприємною для його власника, який змушений шукати та повертати свою машину, а потім оскаржувати це рішення в суді.

Під час процедури евакуації інспектор повинен скласти протокол про порушення і за допомогою евакуатора відвезти машину до штрафмайданчика. І добре, якщо водій встигає застати інспектора під час процедури оформлення протоколу або коли під час завантаження його авто на евакуатор склали відповідний акт. У такому випадку машину залишають власнику, на якого складають протокол про адміністративне порушення та виносять постанову про штраф. Але так везе далеко не всім.

Що робити, якщо вашого автомобіля немає на місці паркування

Перш за все власнику ТЗ доведеться вирішити кілька завдань. По-перше, треба переконатися у тому, що авто дійсно забрав евакуатор, і воно не було вкрадено. Якщо його дійсно евакуювали, наступне завдання — з’ясувати, хто саме це зробив — інспектори з паркування чи представники патрульної поліції. Взагалі-то, ті служби, які здійснили евакуацію авто, повинні залишати для його власника свої контактні дані. Але в українських реаліях це відбувається не завжди, і власник починає пошук самостійно.

У столиці евакуацією займаються декілька приватних фірм, що уклали відповідну угоду з КМДА. Мешканці Києва можуть зателефонувати за номером 1551 і дізнатися, де знаходиться їх авто. Також у застосунку «Київ цифровий» є сервіс «Евакуація», де можна знайти машину за номером. Мешканцям інших міст це поки що не вдасться, їм прийдеться вирішувати цю проблему відповідно до своїх місцевих умов.

Якщо в місцевій адміністрації не знають, де перебуває ваше авто, значить, машину евакуювали співробітники поліції. У такому випадку дзвонимо на 102 або на гарячу лінію патрульної поліції вашого регіону. Черговий роз’яснить, що робити далі та як забрати машину зі штрафмайданчика.

А ось якщо вашої машини в поліції також не буде, це означає, що її просто вкрали. І тоді знову прийдеться звертатися до поліції, але вже з відповідною заявою.

Як забрати авто зі штрафмайданчика

Якщо вам вдалося дізнатися, хто саме забрав вашу машину, то далі починається цілий квест з повернення автомобіля зі штрафмайданчика. Доведеться отримати постанову про порушення ПДР, копію акту про евакуацію машини, підготувати квитанції про сплату штрафу (від 340 до 680 грн), оплату послуг евакуатора (від 720 грн) та зберігання автівки на штрафмайданчику. Не слід забувати й про інші документи — техпаспорт, права. Якщо вас хвилює проблема, як забрати авто зі штрафмайданчика без власника, то треба буде підготувати довіреність на право керування ТЗ.

Мешканцям Києва пройти цю процедуру набагато легше, бо їм достатньо пошерити документи з «Дії» у застосунку «Київ цифровий», сплатити штраф та інші послуги і отримати QR-код, який можна буде показати поліцейському.

Скільки коштує забрати машину зі штрафмайданчика? Чим довше ви будете шукати своє авто, тим більше ви заплатите за його зберігання. Наприклад, у Києві кожна доба перебування машини на майданчику коштує 144 грн, якщо вона зберігається до 7 днів, після – 24 грн за кожну добу.

Якщо вам вдалося виконати усі умови, вам дозволять забрати машину. Але так буде в ідеальному випадку. На жаль, трапляються ситуації, коли машину пошкоджували під час евакуації або обкрадали, поки вона була на штрафмайданчику. А ще ви можете бути незгодним з евакуацією вашого ТЗ і можете її оскаржити.

Як оскаржувати протизаконну евакуацію

Як ми вже казали, евакуація авто — дуже прибутковий бізнес. І тому є непоодинокі випадки, коли машину забирали без законних на це підстав. Якщо ви вважаєте, що саме так відбулося і в вашому випадку, то треба оскаржити дії того, хто це зробив — представника патрульної поліції або інспектора з паркування. Але дуже радимо робити це вже після того, як ви розібралися, як забрати авто зі штрафмайданчика, сплатили усі необхідні збори та знову користуєтеся своїм автотранспортом.

Оскаржувати неправильну евакуацію прийдеться в суді, тому краще робити це за допомогою адвоката, щоб гарантовано виграти справу. Також в суді слід буде вимагати отримання компенсації за пошкоджену автівку або за речі, вкрадені з неї.

До початку процедури оскарження слід зібрати якомога більше доказів вашої правоти. Це може бути фото та відео місця, де було припарковано ваше авто. Також це можуть бути свідки, які підтвердять, що ви не порушили ПДР. Далі, маючи на руках копію протоколу про адміністративне порушення, квитанції про оплату штрафу та послуг евакуатора, можна починати процес оскарження.

Спочатку слід написати скаргу на дії поліції або інспектора з паркування. В ній треба детально описати обставини, що сталося, надати зібрані докази. У випадку, якщо поліція не прореагує на вашу скаргу або надасть відповідь, яка вас не влаштує, слід подати позов до суду. У нього треба детально описати ситуацію та вимагати відшкодування завданих матеріальних збитків, пов’язаних з незаконною евакуацією (вартість послуг евакуатора, можливі пошкодження авто).

Для вирішення проблем з паркуванням у великих містах України необхідний комплексний підхід, що включає розвиток інфраструктури, підвищення культури паркування, покращення контролю та створення альтернатив для пересування. Але, на жаль, ця проблема в нашій країні вирішується дуже повільно.

This page does not has your language translate


Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

SUBSCRIBE to the newsletter and receive special offers! 📣