Яку кількість штрафів можна отримати за рік | Блог СК VUSO
Головна вимога для безпечної їзди ー дотримуватися правил дорожнього руху. Деякі порушення можуть призвести до вилучення водійського посвідчення й заборони керувати транспортним засобом. Розглянемо, скільки штрафів можна отримати за рік, щоб уникнути такої ситуації.
Вилучення прав ー найбільш неприємна ситуація, з якою стикаються порушники. Тим більше, що статистика ДТП за 2022 рік показує, що далеко не всі водії суворо дотримуються ПДР. Є й такі, хто навіть після правопорушення продовжують їздити на своєму автомобілі.
Чи існує «ліміт» штрафів в Україні
В нашій державі відомий термін «злісний порушник правил дорожнього руху». Це водій, який систематично не дотримується вимог, на ім’я якого виписували багато протоколів із різних причин. Проте такого поняття, як ліміт штрафів, у нашій країні не встановлено. Тобто немає певної кількості порушень, за досягнення якої можуть позбавити водійського посвідчення.
Системи штрафних балів, яка діє в багатьох країнах, в Україні також немає. Це означає, що максимальну кількість порушень, за досягнення якої можуть забрати права, не встановлено. Проте у певних випадках справді можуть позбавити водійського посвідчення на певний термін. Усі штрафи фактично поділяють на два типи ー за серйозні та несерйозні порушення.
Тимчасові права – що це таке
Зараз після закінчення автошколи водій-початківець не отримує постійні права, його посвідчення діє всього два роки. Принцип роботи цього документа простий: якщо за цей час, доки він був дійсним, водій не порушував правила дорожнього руху, його достатньо просто обміняти на постійний.
Саме для такого посвідчення передбачено ліміт ー два несерйозних правопорушення, тобто, неправильне паркування, перевищення швидкості чи інші незначні випадки. Якщо їх було більше, або вони були значно серйозними, особі доведеться перескладати іспит у МВС, щоб отримати нові права.
За які порушення можуть забрати посвідчення водія
У випадку, якщо правопорушення належать до категорії несерйозних, їх, грубо кажучи, можна вчиняти скільки завгодно. В такому випадку достатньо вчасно сплачувати штрафи, щоб уникнути фінансових проблем, і права не заберуть. Проте якщо провина буде серйозною, можна отримати заборону на керування транспортним засобом вже після першого разу.
Законодавством чітко визначено, за що позбавляють прав в Україні. Водійське посвідчення вилучають на термін від 3 до 6 місяців у таких випадках:
-
друге за рік порушення ー керування технічно несправним автомобілем. Наприклад, таким вважається авто, у якого не горить фара з боку водія;
-
вдруге за рік особу впіймали без талона, що підтверджує проходження обов’язкового ТО (такої вимоги немає тільки для легкових автомобілів категорії В);
-
вдруге за рік людина попадається за перевезенням пасажирів на технічно несправному авто;
-
невиконання вимог поліції;
-
керування автомобілем за наявності тимчасових обмежень.
Втратити права терміном до 1 року можна за створення аварійної ситуації, виїзд на залізничний переїзд тоді, коли це заборонено, порушення правил, яке спричинило ДТП, та перше зафіксоване керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.
За деякі особливо серйозні правопорушення в Україні можуть позбавити водійського посвідчення на більш довгий термін. Наприклад:
-
за залишення місця аварії, що сталася з вини особи, ー від 1 до 2 років;
-
виїзд на залізничний переїзд за наявності заборони під час перевезення пасажирів або небезпечних вантажів ー до 3 років;
-
повторне керування у стані алкогольного сп’яніння ー на 3 роки;
-
вживання наркотиків, алкогольних напоїв, інших препаратів, які мають сильну дію, до приїзду поліції на місце ДТП або проведення огляду на сп’яніння.
За особливо серйозні правопорушення можна втратити право їздити на авто й на більш довгий термін. Так, забрати посвідчення можуть на строк від 5 до 7 років, якщо виявиться, що за кермом сидить особа, позбавлена такого права раніше. На 10 років права вилучають, якщо втретє ловлять водія у стані алкогольного сп’яніння під час керування.
Що робити, якщо вас позбавили прав
У цьому випадку водієві потрібно дочекатися, доки завершиться термін вилучення, а потім звернутися до територіального центру ВС із копією відповідної судової постанови. Перездача на права після позбавлення в Україні необхідна, причому важливо успішно скласти як теоретичний, так і практичний іспит.
Ще один етап для отримання нового посвідчення ー пройти позачерговий медичний догляд у встановленому порядку. Це обов’язкова вимога для осіб, яких спіймали за керуванням авто у нетверезому стані. Якщо людина хоче замінити тимчасові права й не мала порушень ДТП за 2 роки, тоді складати повторно іспит не потрібно.
Що робити, коли додатково призначили штраф
Водії намагаються особливо уникати порушення за 130 статтею КУпАП ー це керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння й відмова від проходження медичного огляду. Якщо це перший випадок, вас не тільки позбавлять прав терміном на 1 рік, додатково потрібно буде сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень.
Це немала сума, тому не кожен водій має можливість розрахуватися одразу. Проте відповідь на питання, що буде, якщо не платити штраф за 130 ст., неприємна: через 2 тижні або 15 днів він подвоїться. Якщо водій звертався до суду, проте програв справу, цей термін рахують з того дня, коли він отримав відповідне повідомлення.
Щоб не сплачувати одразу 17 тисяч гривень, можна звернутися до суду для отримання розстрочки, тобто оплати рівними частинами за певний термін. Для цього мають бути підстави, наприклад:
-
у особи на утриманні батьки або неповнолітні діти;
-
людина не працює або отримує дуже низьку зарплату;
-
за водієм наявні кредитні зобов’язання;
-
особа (або члени її родини) має хворобу, інвалідність.
Попри те, що для власників постійного водійського посвідчення як такого ліміту штрафів в Україні немає, порушення правил може мати серйозні наслідки. Оскаржити рішення щодо вилучення прав за їзду в нетверезому стані дуже складно.