Штраф за їзду без прав у 2024 році | Блог СК VUSO

Штраф за їзду без прав у 2024 році | Блог СК VUSO

Якщо ви сіли за кермо автомобіля, то взяли на себе велику відповідальність. Тепер ви не лише повинні знати усі правила дорожнього руху, але й завжди мати при собі пакет документів, який дозволяє вам перебувати у водійському кріслі. У разі недотримання цієї вимоги на вас чекає штраф за водіння без прав.

Кожен автолюбитель, незалежно від того, орендоване авто чи власне, повинен на вимогу правоохоронців показати водійське посвідчення та інші документи. Ситуації бувають різні: ви могли забути права, загубити, не оновити їх вчасно тощо. Важливо знати, яке покарання чекає на водія у випадку керування без посвідчення, техпаспорта або інших документів.

Найбільш поширені ситуації, в яких вас можуть оштрафувати

Отже, розглянемо випадки, в яких, згідно зі ст. 126 КпАП, автомобілісту можуть призначити штраф за їзду без прав та скільки доведеться заплатити у 2024 році.

Ситуація 1

Спокійно перебувати за кермом може особа, яка має при собі:

  • посвідчення водія відповідної категорії;

  • документи на транспортний засіб;

  • страховий поліс.

Якщо у вас немає при собі усіх необхідних документів, ви повинні розуміти, що вас можуть оштрафувати. В цілому така ситуація не повинна виникати, адже подібними діями ви порушуєте ПДР. Зараз набагато легше уникнути штрафів, тому що більшість людей мають у своєму смартфоні додаток «Дія», де відображаються електронні версії документів.

Також передбачено покарання за відмову від пред’явлення документів на вимогу представників правоохоронних органів. Співробітники поліції не поцікавляться, за яких обставин ви опинились за кермом без відповідних паперів. Є порушення — відповідно, буде й покарання.

Який штраф за їзду без прав? Якщо якогось документа немає, або ж він визнаний недійсним під час перевірки, вам доведеться сплатити 425 грн штрафу, що становить  двадцять п'ять неоподатковуваних мінімумів.

Ситуація 2

Якщо вас позбавили права керування, але ви все одно з якихось причин вирішили кермувати, не дотримуючись постанови суду, вас також оштрафують, у разі зупинки, співробітники патрульної служби. Але згідно КпАП (ст. 126, ч. 3), розмір виплати вже становитиме 20 400 грн.

Ситуація 3

Якщо за кермом авто неповнолітня людина, або водій просто не має при собі прав, і в цей момент його зупиняє поліція, неважливо, що ви сидите поруч і просто передали кермо іншій особі.

Співробітники Нацполіції все одно зафіксують порушення та накладуть штраф у розмірі 3 400 грн. Адже згідно зі статтею 126 ч. 2 КпАП, неможливо передавати керування машиною особі без відповідного пакету документів та водійського посвідчення.

Який штраф за повторну їзду без прав

Якщо ви дозволите собі й вдруге кермувати транспортним засобом без права на те, на вас чекає стягнення в розмірі 40 800 грн. Також порушника можуть позбавити права їзди на автомобілі на термін від п’яти до семи років. 

Звичайно, що будь-хто повинен відповідати за вчинене правопорушення. Але все ж таки трапляються ситуації, коли поліціанти штрафують водія незаконно або ж просто припустилися помилки. В такому випадку штраф за керування без прав можна спробувати оскаржити в судовому порядку.

Порядок оскарження штрафів поліції за кермування без прав

Отже, ви вже знаєте, скільки штраф за їзду без прав. Зараз поговоримо про те, як його оскаржити, якщо ви вважаєте його неправильним, незаконним чи помилковим. Певна сума за водіння без відповідних документів ー це адміністративне стягнення за порушення чинних правил дорожнього руху.

Як ви вже встигли переконатись, розмір такого стягнення залежить від причини відсутності прав у керманича. Будь-яка людина, яка перебуває за кермом власного, орендованого чи робочого авто, повинна мати на це дозвіл, тобто відповідні документи, які роблять керування ТЗ законним.

Якщо вас зупинила патрульна поліція, ви повинні спокійно надати усі папери на авто, а також своє водійське посвідчення. Це ті документи, які підтверджують, що ви маєте право знаходитись за кермом. Слід пам’ятати, що штраф за водіння без прав у 2024 році має бути обов’язково законодавчо та процесуально оформленим.

Вам повинні надати копію протоколу, де прописане ваше правопорушення, а усі дані, внесені у нього, мають бути правильними. Якщо ви збираєтесь оскаржувати рішення правоохоронців, у жодному випадку не підписуйте протокол і не зазначайте у ньому, що ви погоджуєтесь із порушенням.

Навпаки, важливо вказати, що ви не згодні. Також необхідно подати на оскарження упродовж 10 діб з моменту складання протоколу. Надати такий позов можна за місцем своєї реєстрації до місцевого загального суду.

Якщо ж ви визнаєте свою провину і дійсно готові відповідати за порушення, варто пам’ятати, що сплатити штраф потрібно у 15-денний термін з моменту отримання постанови, інакше її передадуть у виконавчу службу для примусового стягнення. Після цього сума, яку вам доведеться заплатити, зросте.

This page does not has your language translate


Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

SUBSCRIBE to the newsletter and receive special offers! 📣