“Зелена картка” для в’їзду в Україну: чи потрібно іноземцям її оформлювати?

Незважаючи на воєнний стан, Україна залишається відкритою для іноземних відвідувачів. На сьогодні перетнути український кордон можна лише сухопутним шляхом: потягом, автобусом, або ж на власному авто. Кожен з цих способів потребує завчасної підготовки, проте коли мова йде про подорож в Україну на власному авто — тут варто розібратися детальніше. У цій статті розкажемо чи потрібно оформлювати “Зелену картку” для подорожі іноземців в Україну. Поїхали! 

Що таке “Зелена картка” і навіщо вона потрібна? 

“Зелена карта” — це міжнародний аналог усім відомої автоцивілки. Це захист вашої відповідальності в разі ДТП за кордоном — адже страховий поліс гарантує відшкодування збитків за пошкодження майна або нанесення шкоди здоров’ю потерпілих, якщо ви є винуватцем аварії. 

Мати поліс “Зеленої картки” потрібно завжди, якщо водій планує перетинати кордон країни-учасниці системи “Зелена картка”. Вона діє між більш ніж 40 країнами, зокрема між всіма європейськими державами та Україною. Тому для в’їзду в Україну на авто “Зелена картка” — не опція, а обов’язкова умова. 

Хто обов’язково має оформити “Зелену картку” для в’їзду в Україну? 

Кожен, хто в’їжджає в Україну на авто з іноземною реєстрацією. Це можуть бути: 

  • туристи; 

  • іноземці, які відвідують друзів чи родичів; 

  • біженці або тимчасові переселенці; 

  • водії вантажного транспорту; 

  • і навіть українці, якщо їхнє авто має іноземну реєстрацію. 

Неважливо, на скільки ви приїхали — на кілька днів чи на три місяці. Без “Зеленої картки” машину можуть не пустити на територію України. 

Де краще оформити “Зелену картку”? 

Звичайно, найзручніше це зробити онлайн. Сайт страхової компанії VUSO пропонує зручний функціонал для швидкого та легкого оформлення “Зеленої картки”. Всього кілька кліків, 10 хвилин вашого часу — і страховий поліс вже у вашому смартфоні. 

Що буде, якщо їхати без “Зеленої картки”? 

На кордоні іноземному гостю можуть відмовити у в’їзді. Або ж доведеться купувати набагато дорожчий страховий поліс прямо на пункті пропуску. А якщо все ж таки вдасться перетнути кордон без “Зеленої картки” і на території України станеться ДТП з вини іноземця — вся відповідальність і витрати ляжуть на водія. Йому доведеться оплачувати збитки постраждалим, ремонти, медичну допомогу — усе з власної кишені. 

Висновок 

Так, “Зелена картка” потрібна іноземцям для в’їзду в Україну на авто. Це не формальність, а реальний захист — і для вас, і для інших учасників руху. 

Тому краще не ризикувати. Оформити можна за 5 хвилин — і далі тільки приємна дорога. 

А ще більше корисного та цікавого контенту ви знайдете у наших соцмережах:    

Instagram   

Facebook   

Для цієї сторінки переклад на Вашій мові відсутній


Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

Підпишіться на розсилку та отримуйте спеціальні пропозиції!📣