Топ-5 найпоширеніших ризиків для нерухомості: як допомагає страховка

Топ-5 найпоширеніших ризиків для нерухомості: як допомагає страховка

Мабуть, кожен власник житла або комерційної нерухомості хоча б раз задумувався: «а що, якщо раптом трапиться надзвичайна подія?» Пожежа, затоплення, пограбування чи природні катастрофи — це не просто страшилки, а досить реальні ризики. Вартість відновлення майна після таких подій — непід'ємна. Саме тому страхування ризиків для нерухомості стало не розкішшю, а необхідністю.

Водночас важливо розуміти, які саме ризики найпоширеніші, що входить у перелік покриття, які документи подавати при настанні випадку та які особливості договору потрібно враховувати, щоб не залишитися без відшкодування.

Що це за ризики та чому про них варто говорити?

Страхові компанії щороку оновлюють статистику звернень. В Україні найчастіше страхувальники подають заяви у зв’язку з такими ризиками для нерухомості.

  1. Пожежа.

  2. Затоплення.

  3. Стихійні лиха.

  4. Удар блискавки чи падіння літальних об’єктів.

  5. Пограбування зі зломом.

Наведемо топ-5 ризиків для нерухомості, страховка яких дозволить отримати компенсації у випадку настання одного з них.

Чому саме вони — статистика та приклади

Згідно із даними великих страховиків, пожежа та затоплення — у топі причин для звернення. Наприклад, лише у 2024 році понад 60% звернень стосувалися саме їх. Часто — причиною стає прорив труб, несправна газова техніка чи дії сусідів. Стихійні лиха — нова реальність: буревії, повінь, шквали трапляються навіть у раніше спокійних регіонах.

Що покриває страховка на нерухомість? Такий поліс дозволяє відшкодувати фінансові збитки, пов'язані з пошкодженням або знищенням житла внаслідок різних ризиків, зазначених у страховому полісі.

Ризик 1 — пожежа

Пожежа — один із найнебезпечніших ризиків. Причини варіюються: аварія електромережі, залишена газова плита, дитячі пустощі або навіть удар блискавки. Часто трапляється в приватному секторі, але й у багатоповерхівках загроза не менша.

Поліс страхування квартири від пожежі може включати покриття витрат на ремонт, заміну майна, демонтаж. Оцінка шкоди проводиться незалежним експертом. Варто перевірити ліміт відшкодування, франшизу та список виключень у договорі.

Ризик 2 — затоплення (прориви, дощ, сусіди)

Така надзвичайна ситуація трапляється в основному через:

  • прорив труб;

  • несправність побутової техніки;

  • залишені відкритими вікна під дощем.

Ще більша проблема — затоплення від сусідів або підняття рівня води під час повені.

Строки подачі заяви, потрібні документи

Щоб отримати виплати за страхування від затоплення, звертатися потрібно протягом 2–5 днів. Обов’язково потрібно подати:

  • паспорт;

  • акт від ЖЕКу чи ОСББ;

  • фото;

  • документи на власність;

  • виписку з поліції або ДСНС — залежно від причин.

Багато компаній підтримують онлайн‑оформлення. Через сайт можна подати заявку, завантажити документи, отримати попередню оцінку збитків.

Що потрібно, щоб запобігти НС

Перевіряйте газову техніку, водопровід, утеплюйте вікна. Вчасна профілактика може зменшити ризики аварії. У таких ситуаціях часто страждають сусіди — вам може пред’явити претензії й третя сторона. Тому варто мати поліс страхування цивільної відповідальності, який покриє збитки іншим людям.

Ризик 3 — стихійні лиха (гроза, повінь, вітровал)

Важко не помітити, що клімат з року в рік стрімко змінюється. У регіонах на заході України, на Одещині, Черкащині все частіше фіксуються буревії, повені та шквали. Знищені дахи, вибиті вікна тепер не рідкість.

Як оформити поліс і на що звернути увагу

Варто обрати поліс страхування від стихійних лих, що враховує регіональні особливості. Наприклад, у зоні Карпат краще покрити ризики повені. Зверніть увагу на перелік виключень. Страховики встановлюють підвищені тарифи для небезпечних зон. Деякі зовсім не страхують зони бойових дій.

Ризик 4 — удар блискавки, падіння літального апарата

Через воєнні дії, роботу ППО та постійні запуски дронів ризики пошкоджень житла значно зросли. Випадки падіння уламків, пошкодження покрівлі, пожежа через влучання блискавки — уже не дивина.

Як покриває витрати страховка — приклад VUSO 

VUSO пропонує поліс із покриттям ризику пошкодження житла, у тому числі й розбиття вікон через падіння предметів. Після заявки та надання акта й договору клієнт може отримати компенсацію. Однак поліс діє не всюди. Якщо ваш об’єкт знаходиться в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях, це має бути прописано в договорі.

Ризик 5 — грабіж зі зломом

Грабіж зі зломом — один із найнеприємніших ризиків. Злочинці діють швидко, часто вночі або коли власники у відпустці. В Україні з кожним роком фіксується понад 25 тисяч випадків квартирних крадіжок. Особливо вразливі квартири на перших та останніх поверхах, приватні будинки без сигналізації.

Часто зникає не тільки майно, але й документи, техніка, цінності. Зафіксовано також випадки розбиття вікон, пошкодження дверей, замків, меблів. Після злому власники почуваються вразливими не лише фізично, а й психологічно.

Що покриває страховка

Страхування майна від крадіжки включено у стандартні поліси більшості СК, але за умови, що встановлені захисні системи: броньовані двері, замки певного класу, решітки, сигналізація. У разі злому страховка може покрити вартість викраденого майна, ремонт пошкоджених дверей, вікон, стін.

Вкрай важливо звернутись до поліції одразу після виявлення злому. Без акта поліції страхова справа не відкриється.

Як вибирати страховий поліс?

Щоб бути впевненим у тому, що ви точно отримаєте відшкодування по договору, важливо правильно вибрати не лише страховий поліс, але й компанію, де ви будете його оформляти.

На що звернути увагу в договорі — франшиза, ліміти, ризики

Уважно читайте умови договору: які ризики покриваються, яка франшиза, максимальний ліміт, чи входить крадіжка, проникнення до житла, пожежа. Уникайте неправдивих даних, заниження вартості майна, а також приховування аварійних ситуацій, які вже були в минулому. Це підстави для відмови у відшкодуванні.

Документи, що потрібні при пошкодженні

Для того, щоб відкрити страхову справу, необхідно обов’язково подати наступний пакет документів:

  • паспорт;

  • акт з місця події;

  • фото пошкоджень;

  • документи на майно;

  • копію страхового договору;

  • довідку з поліції або ДСНС.

Алгоритм дій.

  1. Повідомте страхову у встановлений строк (часто це термін до 3 днів, але чим швидше, тим краще).

  2. Викличте ДСНС або поліцію.

  3. Зробіть фото пошкоджень.

  4. Підготуйте перелік документів.

  5. Чекайте на незалежного експерта, який проведе оцінку.

Реальний приклад відшкодування

Клієнтка страхувала майно при настанні страхового випадку, а саме, затоплення сусідами, подала заявку, менеджер була на зв’язку, чітко вказали необхідний пакет документів. Наступного дня після подачі погодили суму, а вже через добу виплатили та покрили усі витрати.

Саме тому в наш час страхування — це не зайві витрати, а спосіб забезпечити спокій за своє майно. Головне — правильно оформити документи, знати свої права та правила, уникати неправдивих свідчень, і тоді навіть у складному випадку ви не залишитесь сам на сам із проблемою.

Тому, якщо ви ще не застрахували своє житло, варто зробити це саме зараз, звернувшись в страхову компанію «ВУСО». Тут працюють професіонали своєї справи, які гарантують виплати, якщо все оформлено вірно та вчасно.

Для цієї сторінки переклад на Вашій мові відсутній


Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

Підпишіться на розсилку та отримуйте спеціальні пропозиції!📣