Скільки виплачує страхова компанія по ОСЦПВ при ДТП > СК«ВУСО»

Скільки виплачує страхова компанія по ОСЦПВ при ДТП > СК«ВУСО»

Виплата за страховкою ОСЦПВ - це грошова сума, яку страхова компанія виплачує учасникам ДТП, які постраждали з вини водія застрахованого транспортного засобу. Розмір суми (страхового покриття) регламентується в Україні Законом № тисяча дев'ятсот шістьдесят одна-IV від 01.07.2004.

 

 Ліміти виплат по ОСЦПВ

У лютому 2016 року ліміти максимальних виплат по ОСЦПВ в Україні були підвищені рівно вдвічі. Якщо раніше страховики виплачували до 50 тис. Грн за майновий збиток і до 100 тис. Грн за шкоду здоров'ю та життю третіх осіб, то з 2016 року ці суми зросли до 100 і 200 тис. Грн відповідно. Ліміт виплат по європротоколу збільшився з 25 до 50 тис. Грн.

Ліміт виплат по ОСЦПВ - це максимальна сума страхового покриття, на яке може розраховувати кожен потерпілий учасник аварії (крім самого водія застрахованого транспортного засобу). Важливо знати: 

 • якщо розмір матеріальних збитків перевищує ліміт виплат, різниця виплачується з кишені власника поліса;
 • якщо розмір шкоди менше встановленої суми, страхова компанія виплатить стільки, скільки необхідно для відшкодування;
 • компенсація в розмірі до 200 тис. грн виплачується кожному потерпілому третій особі, яка отримала травми в результаті ДТП;
 • окремо відшкодовується шкоди в розмірі до 100 тис. грн, заподіяну кожному пошкодженому транспортному засобу.

Приклад: власник поліса ОСЦПВ виїхав на зустрічну смугу і зачепив два автомобілі, в результаті чого постраждали чотири людини і обидві машини. Пошкодження були серйозними - всі постраждалі потребували лікування (190 тис. Грн на кожного), а автомобілів був потрібний ремонт (90 тис. Грн на кожне ТЗ). Сума виплачених компенсацій (190 + 190 + 190 + 190 + 90 + 90) складе 940 тис. Грн.

Максимальна страхова сума не є агрегатної, тобто не зменшується з кожним новим страховим випадком, що стався протягом року (терміну дії поліса). Проте, страховик має право зменшити ліміти, якщо в результаті аварії постраждало понад 5 транспортних засобів. Якщо обидва учасники аварії є винуватцями (обопільна вина), максимальна сума виплат ділиться навпіл.

 

Як оцінюється матеріальні збитки

Точна сума страхових виплат по ОСЦПВ визначається за допомогою експертизи. У більшості випадків оцінкою майнової шкоди займається представник страхової компанії або МТСБУ - аварійний комісар або експерт.

Спеціаліст оглядає пошкоджене авто, визначаючи величину збитку і ступінь зносу. Розрахунок компенсації виконується за методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, описаної в указі Міністерства юстиції України.

При розрахунку суми покриття майнової шкоди враховується: 

 • кількість постраждалих транспортних засобів;
 • ступінь зносу ТЗ;
 • ринкова вартість ТЗ;
 • ступінь шкоди (пошкодження або фізичне знищення);
 • витрати на евакуацію транспортного засобу з місця ДТП;
 • вартість відновлювальних робіт.

Ремонт транспортного засобу можна здійснювати тільки після оцінки шкоди, яка повинна проводитися в 10-денний термін після подачі заяви в СК. В іншому випадку страховик не відшкодує витрати.

Якщо в ДТП постраждали треті особи, сума страхового покриття розраховується наступним чином: 

 • компенсація витрат на лікування - підсумовуються всі витрати (транспортування, розміщення в стаціонарі, діагностика, лікування, реабілітація), які підтверджуються відповідними платіжними документами;
 • якщо що підтверджують оплату документи відсутні, страховик виплачує компенсацію в розмірі 1/30 мінімальної заробітної плати;
 • страховик компенсує тимчасову втрату працездатності - здійснюється виплата не отриманих доходів;
 • при стійкій втраті працездатності виплачується компенсація в розмірі 12-36 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в залежності від групи інвалідності);
 • в разі летального результату, що наступив протягом року через ДТП, виплачується компенсація в розмірі 12 мінімальних заробітних плат.

Відповідно до Закону «Про ОСЦПВ» страховик повинен здійснювати виплати не раніше ніж через 15 днів після подачі заяви про настання страхового випадку, але не пізніше ніж через 90 днів. Якщо СК не платить довше 3 місяців, страхувальник (постраждала сторона) може звернутися до суду.

 

Що робити для отримання виплат від страхової компанії

 З 2016 року виплати можна отримувати у своїй страховій компанії. Пряме врегулювання може застосовуватися тільки в тому в разі, якщо в аварії брало участь два застрахованих автомобіля. Ще одна умова - відсутність постраждалих.

Для отримання прямих виплат по ОСЦПВ необхідно: 

 • повідомити СК про аварію протягом 3 днів з моменту ДТП;
 • пред'явити необхідні документи - поліс ОСЦПВ, паспорт, довідку ДАІ, експертний висновок;
 • інформувати СК про місцезнаходження транспортного засобу;
 • написати заяву про отримання страхової виплати. 

Якщо в ДТП були постраждалі, а кількість ТС перевищувало 2 одиниці, доведеться звертатися в дві страхові компанії. Повідомляти про ДТП необхідно не тільки страховику винуватця, але і своєю СК. В даному випадку виплати здійснює компанія, що видала поліс ОСЦПВ винуватця ДТП.

У таких випадках виплати здійснює не страхова компанія, а МТСБУ: 

 • страхова компанія винуватця ДТП збанкрутувала;
 •  у винуватця аварії немає діючої страховки ОСЦПВ;
 • винуватцем аварії є пільговик, який може керувати ТЗ без автоцивілки (інваліди I групи, учасники бойових дій).

Для цієї сторінки переклад на Вашій мові відсутній


Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

Підпишіться на розсилку та отримуйте спеціальні пропозиції!📣