Як формується ціна автоцивілки та КАСКО — як зекономити
Страхування автомобіля — це важливий елемент захисту вашого транспортного засобу від ризиків, які можуть з'являтися на дорозі. Існують різні види страховки для авто, і їх вартість безпосередньо залежить від того, який саме варіант ви оберете. Про це зараз поговоримо детально і розберемося, чи можна заощадити при оформленні страховки та чи варто це робити.
Загальні фактори, що впливають на зниження вартості
Існує ряд загальних факторів, від яких залежить ціна поліса, як у випадку з ОСЦПВ, так і з КАСКО. Це:
-
регіон прописки власника. Чим більше у місті населення, а отже, і машин, тим вищі шанси на ДТП. Відповідно, вартість як КАСКО, так і ОСЦПВ у Києві буде вищою, ніж у Чернігові;
-
обсяг та тип двигуна автомобіля. Це один із ключових факторів, що впливають на вартість. Чим він більший, тим поліс дорожчий. Тому при покупці авто слід враховувати, що за більшу потужність двигуна доведеться щороку платити більше. Зазначимо, що для власників електромобілів ціни на страховки лояльніші;
-
тип авто. Для легкових машин тариф зазвичай нижчий, ніж для вантажних. В останніх, різниця в ціні залежить від вантажності;
-
цільове використання транспортного засобу. Якщо авто буде застосовуватися для особистих потреб, можливість потрапити в аварію нижче, адже машина не так багато часу проводить на дорогах. Для комерційних транспортних засобів, що використовуються щодня, такий показник вищий, а отже, і вартість страхування більша;
-
знижки. Окремі категорії осіб звільнено від обов'язку придбання ОСЦПВ — перед оформленням поліса уточніть, які саме, адже ці списки періодично змінюються. На цей момент до пільгових категорій належать: пенсіонери (за умови, що автомобіль належить їм та використовується ними), інваліди 2 групи, а також учасники війни та ліквідації Чорнобильської катастрофи.
До кожного виду страхування є й інші, специфічніші чинники, які впливають на вартість. Про них ми також розповімо.
Що впливає на вартість ОСЦПВ
Поліс обов'язкового страхування необхідний, тому важливо розуміти, яка його ціна і що на нього впливає.
Вік водія
Перше, що впливає на ціну страховки, — вік водія. Для молодих страхова премія вища, оскільки ймовірність аварії з їхньої вини підвищується. Дорослі водії з великим досвідом, які поводяться уважніше і розважливіше на дорозі, можуть претендувати на знижки.
Зверніть увагу, що для водіїв старшого віку, у яких вже не така швидка реакція, зір та уважність, також може бути встановлена велика ставка.
Досвід водіння
Важливо враховувати не лише загальний стаж, а й безаварійний: що він триваліший, то менше шансів із позиції страхової компанії потрапити в аварію. Тобто це впливає на вартість поліса. Звичайно, загальний стаж теж розглядається, адже чим досвідченіший водій, тим краще він орієнтується та розуміє ситуацію на дорозі.
З погляду водійського досвіду, має значення як факт потрапляння у ДТП, так і розміри збитків (якщо такі були), які зазнали потерпілі. За наявності збитків страхова премія зростає. Водночас якщо аварій і, відповідно, збитків, які довелося б компенсувати страховою, немає, можна розраховувати на знижку.
Чинники, що впливають на ціну КАСКО
Зменшити вартість такого поліса вже складніше, адже він є обов'язковим та має на увазі, що власники готові платити за додатковий рівень захисту. Однак деякі варіанти є:
-
об'єм захисту. Скільки коштує страховка на авто залежить від того, які ризики та в якому обсязі до неї включені. Обов'язково читайте це в договорі, адже занадто низька ціна КАСКО може говорити, що вказані дуже малоймовірні ризики. Але зауважимо: чим більше можливих ризиків, тим, відповідно, він дорожчий;
-
франшиза. Це сума шкоди ушкодження, яку буде покривати сам власник. Чим вона вища, тим нижча ціна поліса;
-
вік транспортного засобу. Вартість страховки на авто, якому менше років, дешевше, ніж для старіших. Це пов'язано з тим, що у машин з пробігом підвищено ризики, що вийдуть з ладу великі та дорогі у ремонті вузли.
Скільки коштує страховка КАСКО залежить також від розцінок СК і, наприклад, обсягу додаткових послуг, що надаються.
Як знизити вартість страховок
Насамперед варто розрахувати вартість страховки, щоб зрозуміти, чи підходить вам така ціна з урахуванням обсягу ризиків, які вона покриває. Можливо, вона виявиться цілком підхожою.
Однак бажання знизити ціну є практично у всіх. Як нові, так і постійні клієнти мають шанси на знижку, а страхові компанії іноді проводять різні акції. Крім того, на різних тематичних сайтах пропонуються промокоди на знижку, що теж може зробити придбання поліса вигіднішим.
На момент оформлення страховки досить складно зробити її ціну менше. Проте протягом року, поки вона діятиме, є можливість вплинути на те, яким тариф буде наступного разу. Основні рекомендації:
-
дотримуйтесь правил дорожнього руху, що допоможе знизити ризик виникнення аварій з вашої вини. Це означає, що страховій компанії не доведеться виплачувати відшкодування потерпілим, і вона не матиме причин підвищувати тариф;
-
при покупці або плануванні придбати новий автомобіль звертайте увагу на характеристики безпеки. Наприклад, обмеження швидкості, інструменти паркування тощо;
-
оцініть розмір франшизи: збільшивши її, ви зможете знизити ціну поліса. Однак пам'ятайте, що у разі ДТП вам доведеться самостійно виплачувати відшкодування потерпілим;
-
залишайте транспорт у гаражі або на паркуванні, що оплачується — це знизить ризик виникнення страхового випадку по КАСКО.
Навіть після того, як буде проведено розрахунок страховки онлайн, слід звернутися до агентів компанії, розпитати про всі доступні поліси, попросити пояснити, у чому між ними різниця і чи є відмінність у ціні. Це допоможе мати об'єктивну картину цін.
Якщо страховий поліс дуже дешевий
Кількість страхових компаній величезна, і новачки у цій сфері готові пропонувати доступніші ціни. Однак, коли виникає потреба у врегулюванні, власник поліса може зіткнутися з проблемами: СК знаходить різні причини затягувати розгляд або зовсім не виплатити шкоди. Тому надто дешева страховка, чи то ОСЦПВ, чи КАСКО — далеко не найкраще рішення. Тому довіряйте нам — ми маємо багаторічний досвід та довіру клієнтів по всій Україні.