#Вусоблива_країна. Чернівці ✦ СК ВУСО

Дива поряд і Україна тому доказ. Наша країна завжди приваблювала іноземців різноманітною культурою, народним менталітетом та багатою на визначальні події історію. Та навіть для багатьох українців буває несподіванкою, що поруч з ними знаходяться дивовижні місця, аналогів яким не знайти. 

Ми запускаємо рубрику #вусоблива_країна, в якій розповідатимемо про найцікавіші туристичні маршрути. 

Розпочинаємо нашу подорож у Чернівцях — історична столиця Буковини. Це місто вважають науково-освітнім та культурним центром Буковинського краю. Що ж у ньому такого незвичного? 

 

1. Резиденція митрополитів Буковини та Далмації

Часто це місце порівнюють із Гоґвортсом, однак вигаданій школі чарівників ще зовсім далеко до див, які можна побачити в Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича, що знаходиться у будівлі резиденції митрополитів Буковини та Далмації.  Архітектурна пам’ятка 19 століття, збудована в еклектичному стилі і формує цілий архітектурний ансамбль, який зачаровує з першого погляду.

 

2. Вулиця Ольги Кобилянської

… або “дорога на Молодію” - найлегендарніша вулиця Чернівців. Без зайвих жартів! Ходять легенди, що бруківку на ній спеціально підмітали пелюстками троянд. Не знаємо, правда це чи ні. Тому пропонуємо вам самостійно у цьому переконатися.
 

3. Площа Турецька криниця

Це одна з найстаріших місцин, яка нагадує місцевим жителям про період захоплення Чернівців турками. Там розміщене давнє джерело. Звісно, від часів створення воно значно змінилось: тепер це накрита куполом споруда з відновленим резервуаром для води. Існує легенда про турецького пашу, який пізнав нерозділене кохання до чернівчанки. Зі злості чоловік заборонив місцевим черпати воду із криниці, а коли побачив, що дівчина прийшла набрати води, спробував її вкрасти. Але зараз ніхто нікого красти не буде:) Це ми вам обіцяємо.
 

4. Чернівецький скансен

Музей народної архітектури та побуту заслуговує окремої уваги. Експозиція складається з двох архітектурно-етнографічних зон: «Хотинщина» та «Західне Подністров'я» (9,3790 га). Планується спорудження ще двох зон: «Гуцульщина», «Прикарпаття» (6,4559 га) та археологічного сектора давньої Буковини. Прогулянка у цьому місці не залишить байдужим нікого.

 

5. Будинок-корабель

Архітектурна пам’ятка знаходиться на перетині вулиць Головної та Шолом-Алейхема. Він став одним з перших кам’яних будинків, збудованих на початку 19 століття. Зовні споруда справді візуально нагадує корабель: звужений фасад, що, наче ніс корабля, спрямований на південь, палуба на другому поверсі у вигляді просторого балкона і маленька башта, що нагадує щоглу.

 

Перед поїздкою рекомендуємо подбати про безпеку власного авто. Придбайте страховий поліс КАСКО, який захистить ваш автомобіль від негараздів під час подорожі. 

 

Гарної поїздки!