Поширені помилки при оформленні туристичного страхування, і як їх уникнути

З чого зазвичай починається планування відпустки? Звісно ж в першу чергу всі обирають готель, читають відгуки про найближчі кафе та бронюють екскурсії. А от з туристичним страхуванням не все так відповідально. Часто його беруть просто “для галочки” — адже це здається звичайною бюрократичною вимогою. Сподіваємося, ви не входите до числа таких туристів і розумієте, що турстраховка — це гарантія захисту вашого здоров’я за кордоном. 

Для того, щоб поліс дійсно був дієвим, важливо оформляти його уважно та без недоліків. У цій статті зібрали для вас перелік найчастіших помилок при оформленні туристичної страховки і наші поради, як не вскочити в халепу. 

❌ Помилка №1: Обирати поліс за ціною, а не за послугами 

Чому це ризиковано? 

Якщо орієнтуватися лише на ціну поліса й обирати найдешевший варіант — просто аби був — це може мати серйозні наслідки. Зазвичай, дешевий поліс не покриває найважливіші ризики — наприклад, він не допоможе в разі необхідності госпіталізації або ж екстреної допомоги стоматолога. У результаті замість лікування за рахунок страхової ви отримуєте додаткові витрати для власної кишені. 

Як уникнути 

Перед оформленням обов’язково ознайомтеся з програмою страхування. Перевірте: 

  • які ризики покриваються (швидка допомога, амбулаторне лікування, стоматологічна допомога, медична евакуація тощо) 

  • чи включений захист від COVID-19 та чи діє розширена програма під час активного відпочинку 

  • чи є франшиза (сума, яку ви сплачуєте самостійно) 

❌ Помилка №2: Вказати неправильні дати поїздки 

Чому це ризиковано? 

Страховка діє чітко в межах часового проміжку, вказаного в страховому полісі. Тому, якщо захворієте в день, коли страховка вже не активна — розраховувати на страхове відшкодування буде марно. 

Як уникнути 

Перед оплатою уважно перевіряйте всі дані, в тому числі й дати дії страхового поліса. Якщо ваша поїздка передбачає перетин кількох часових поясів — краще врахуйте це і порахуйте дати із запасом. 

❌ Помилка №3: Не врахувати тип подорожі 

Чому це ризиковано? 

Звичайний туристичний поліс не покриє гірськолижні пригоди чи дайвінг. Якщо щось трапиться під час екстремального спорту — допомогу доведеться оплачувати самостійно. 

Як уникнути: 
Під час оформлення страхування оберіть правильний тип подорожі: спорт, звичайний туризм, бізнес-поїздка тощо. Якщо ви плануєте брати участь у змаганнях або займатись спортом — не забудьте вказати це. 

❌ Помилка №4: Замовляти страховку в останню хвилину 

Чому це ризиковано? 

Страховий поліс починає діяти мінімум з наступного дня. Тобто не варто розраховувати, що ви оформите страховку на борту літака, і вона одразу ж стане активною. 

Як уникнути: 
Оформлюйте поліс заздалегідь — щойно стали відомі точні дати поїздки. Багато компаній, як VUSO, дають змогу оформити страховку онлайн за кілька хвилин, але все одно краще мати час для активації дії поліса. 

❌ Помилка №5: Не мати контакту асистансу під рукою 

Чому це ризиковано? 
У разі страхового випадку необхідно звернутись до асистуючої компанії. Без цього страховик може відмовити у виплаті. 

Як уникнути: 
Збережіть контакт асистансу в телефоні. На всякий випадок заздалегідь ознайомтеся з процедурою відшкодування: у які терміни потрібно подати звернення, які документи зібрати, як діє компенсація. 

І головне: 

Страховка — це не той випадок, коли варто економити на деталях. Краще витратити кілька зайвих хвилин на вивчення умов, ніж потім витрачати нерви та гроші за кордоном. 

На сайті VUSO можна швидко оформити туристичне страхування, яке справді працює. Плануйте відпустку з легкістю. А про безпеку подбає VUSO. 

А ще більше корисного та цікавого контенту ви знайдете у наших соцмережах:   

Instagram  

Facebook  

Для цієї сторінки переклад на Вашій мові відсутній


Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

Підпишіться на розсилку та отримуйте спеціальні пропозиції!📣