Правила заповнення бланка поліса Автоцивілки > СК«ВУСО»

Правила заповнення бланка поліса Автоцивілки > СК«ВУСО»

Бланк поліса ОСЦПВ — це паперова версія договору страхування, що заповнюється з лицьового боку від руки або друкованим способом. Він складається з 2 аркушів А4 зеленого і білого кольору — оригіналу і самокопіюється підкладки. Оригінальний варіант залишається у страхувальника, копія — у страховика. У нижній частині заповненого документа повинне бути присутнім підписи страховика та страхувальника.

Як заповнювати бланк поліса ОСЦПВ

Ручне заповнення бланка ОСЦПВ здійснюється страховиком при відвідуванні офісу страхової компанії. Друкарський спосіб заповнення застосовується страховиками, які беруть заявки на заповнення автоцивілки онлайн.

При ручному заповненні необхідно дотримувати акуратність: будь виправлення або закреслення робить документ недійсним. Всі слова і цифри слід писати розбірливо - бажано друкованим шрифтом. Порожні поля необхідно перекреслювати навхрест.

Для деяких цифр передбачені спеціальні поля, які використовуються на конвертах для написання індексу. Правильно заповнені поля дозволяють «зчитувати» цифри за допомогою автоматизованих пристроїв.

Дані страховика

В поле «Страховик» необхідно вказати інформацію про страхову компанію: назва, адреса і номер телефону. У більшості випадків страховики ставлять в цьому полі штамп зі своїми даними. Поруч з полем «Страховик» присутня графа «Код страховика», куди необхідно вписати тризначну цифру. МТСБУ привласнює кожної страхової компанії свій код.

Дані про поліс: термін дії, страхова сума та розмір франшизи

В поле «Термін дії» вказуються терміни дії договору страхування — точні дати (день, місяць і рік) вступу поліса в силу і завершення його дії.

В полях під заголовком «Страхова сума на одного потерпiлого» вказуються ліміти виплат третім особам. Окремо записується максимальна сума відшкодування за шкоду життю і здоров'ю (200 тис. грн), окремо — сума компенсації за майновий шкоди (100 тис. грн). Цифри пишемо прописом.

В поле «Розмiр франшизи» прописом вказується розмір компенсації, яку страхувальник сплачує самостійно. Ця цифра повинна становити не більше 2% від максимальної суми страхового покриття. Якщо ви оформляєте ОСЦПВ без франшизи, пишіть «нуль».

Дані страхувальника

У розділі «Страхувальник» вказуються дані страхувальника. Фізичні особи вносять до бланку особисті дані: 

 • ПІБ;
 • адреса реєстрації з поштовим індексом;
 • номер телефону;
 • дату народження;
 • ідентифікаційний код (номер ІПН);
 • дані документа, що посвідчує особу.

Юридичні особи пишуть: 

 • назва та фізичну адресу організації;
 • код ЄДРПУ;
 • контактний телефон.

Дані про транспортний засіб

В поле «Забезпечення транспортний засiб (ТЗ)» вносяться відомості про транспортний засіб (з техпаспорта). У бланк ОСЦПВ необхідно вписати: 

 • марку і рік випуску ТЗ;
 • 17-значний номер VIN;
 • місто реєстрації ТЗ.

У поліс вказується тип транспортного засобу у вигляді літерного або цифро-літерного коду (наприклад, В2 для автомобілів з двигунами на 1601-2000 см куб). В поле «Особливі умови использование забезпеченого ТЗ» необхідно вписати особливі умови експлуатації:

 • в які місяці транспортний засіб не буде експлуатуватися;
 • використовується чи ТС як таксі («Так / Нi»);
 • чи є необхідність проходити обов'язковий технічний контроль *( «Так / Нi»);
 • дату наступного ОТК;
 • чи будуть керувати ТЗ водії з невеликим стажем - менше 3 років ( «Так / Нi»).

* Перелік транспортних засобів, які підлягають ОТК, представлений в описі Закону «Про дорожній рух» (ст. 16, ст. 35). Згідно з українським законодавством термін дії поліса повинен закінчуватися до дати наступної процедури ОТК.

Дані для розрахунку страхової премії

Далі страхувальник вписує базовий платіж та коефіцієнти, що впливають на розмір страхової премії.

Коефіцієнт

Розмір коефіцієнта

Від чого залежить розмір коефіцієнта

К1

0,34-3

об'єм двигуна, тип ТЗ

К2

1-4,8

місце (місто) реєстрації ТЗ

К3

1-1,5

ким використовується (юр. або фіз. особа);

сфера застосування (використовується чи ТС в якості таксі)

К4

1-1,76

водійський стаж

К5

0,7-1

в які місяці (протягом року) використовується ТС

К6

1 чи 2

наявність або відсутність страхових афер

Термін дії договору

0,15-1

термін дії поліса від 15 днів до 12 місяців (менше року - для ТЗ без постійної реєстрації і для ТЗ, що підлягають ОТК)

Бонус-малус

0,85-1

тривалість стажу безаварійної їзди

Зменшуючий коефіцієнт за кількістю укладених договорів

знижка 5-15%

при наявності 5 і більше одночасно укладених договорів

Пільга

50%

присвоюється автовласникам ТЗ (з двигунами об'ємом до 2500 см куб.), що є пенсіонерами, учасниками бойових дій, інвалідами II групи та ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС

Щоб розрахувати страховий платіж, базовий тариф потрібно множити на коефіцієнти. Сума вказується цифрами і прописом в поле «Страховий платiж». Нижче вписуємо точний час і дату внесення платежу, а також найменування і номер платіжного документа.

Примітки, дата і підписи сторін 

В поле «Примiтки» вписуємо серію і номер присвоєного полісу спеціального знака. У наступній графі вказуємо дату укладення договору страхування. У лівому нижньому полі «Страхувальник» залишає підпис (або печатка організації для юр. особи).

Цей вебсайт використовує cookies.
Залишаючись на сайті, ви погоджуєтесь з Політикою конфіденційності та Правилами щодо файлів cookie.

Приймаю

Підпишіться на розсилку та отримуйте спеціальні пропозиції!📣