0 800 503 773

loading

В Україні запущена система прямого врегулювання по ОСЦПВ

01.12.2016

25 березня 2016 року страхові компанії підписали Угоду про пряме врегулювання збитків по ОСЦПВ. З 1 грудня 2016 року в Україні запрацює новий механізм врегулювання страхових випадків. Раніше автовласники після аварії отримували компенсацію на ремонт машини від страхової компанії винуватця ДТП. За страховими випадками, які сталися після 1 грудня, водії зможуть отримати гроші в компанії, в якій вони купили поліс ОСЦПВ.

В системі прямого врегулювання збитків беруть участь наступні компанії: «ВУСО», «АХА Страхування», «АРСЕНАЛ СТРАХУВАННЯ», «ПЗУ Україна», «АСКА», «ОРАНТА», «ПРОСТО-страхування», «УНІКА», «ПРОВІДНА», «ІНГО Україна», «Універсальна», «Міжнародна СК», «КРЕДО», «АСКО-Донбас Північний», «Колоннейд Україна», «БРОКБІЗНЕС», «Країна».

Головна перевага системи для водіїв в тому, що вони будуть швидше отримувати компенсації після ДТП. За даними Моторного бюро в другому кварталі 2016 року середній термін виплат становив 154 дня, а третьому кварталі він скоротився до 129 днів. При використанні прямого врегулювання СК виплачуватимуть компенсації в термін до 90 днів — як встановлено Законом про ОСЦПВ.

Страхові компанії будуть зацікавлені в тому, щоб водії залишилися задоволені обслуговуванням і надалі набували поліси у них. У свою чергу, автомобілісти будуть купувати поліси автоцивілки в надійних компаніях, щоб отримувати виплати по ОСЦПВ без затримок.

Пряме врегулювання збитків здійснюється при дотриманні трьох умов:

1) Вина водія, відповідального за вчинення ДТП, повинна бути повною, а другий учасник (потерпілий) невинуватий.

2) В аварії зіткнулися два транспортних засоби. Якщо між машинами не було фізичного контакту або в ДТП потрапило більше двох автомобілів, пряме врегулювання не здійснюється.

3) Два водія (винуватець і потерпілий) на момент ДТП повинні мати діючі поліси ОСЦПВ, куплені в одній з компаній — учасників системи прямого врегулювання.

Дізнатись про вартість договору страхування