0 800 503 773

loading

Чи подорожчає Автоцивілка в 2013 році?

05.02.2013
  05.02.2013 набули чинності норми Закону «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів », які передбачають зміну порядку відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю потерпілих.
  Внаслідок прийняття даних норм і вступу їх в силу, МТСБУ підготувало пропозицію щодо нових значень базового страхового платежу та коригуючих коефіцієнтів та радило всім Страховикам-членам МТСБУ застосовувати нові значення коригуючих коефіцієнтів, починаючи вже з 05.02.2013.
 Слід зазначити, що мінімальні значення коригуючих коефіцієнтів збільшені в кілька разів і найближчим часом буде спостерігатися зростання тарифів на укладення договорів ОСЦПВ (Автоцивілки) .
  Тим більше, враховуючи той факт, що МТСБУ вже звернулося в Нацкомфінуслуг про затвердження нових значень базового страхового платежу та коригуючих коефіцієнтів.
  На сьогоднішній день представлені пропозиції не затверджені, але слід припустити, що це лише питання часу.
  У зв'язку, з чим ми рекомендуємо всім автовласникам найближчим часом укласти договори ОСЦПВ (Автоцивілки) і застерегти себе від можливих додаткових грошових витрат .

 ДОВІДКА:

 В оновленому Законі України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» встановлені мінімальні розміри виплат по життю та здоров'ю . Так мінімальний розмір страхового відшкодування за шкоду, пов'язану з лікуванням потерпілого, становить 1/30 розміру мінімальної зарплати за кожен день лікування протягом 120 днів.
  За новими нормами страховик зобов'язаний відшкодувати потерпілому вказаний вище мінімум, навіть за відсутності у останнього документів, що підтверджують витрати на лікування.
  У зміненому Законі також встановлений мінімальний розмір страхового відшкодування потерпілому, який отримав інвалідність внаслідок ДТП . При встановленні:
  I групи інвалідності - 36 мінімальних заробітних плат;
  II групи інвалідності - 18 мінімальних заробітних плат;
  III групи інвалідності - 12 мінімальних зарплат;
  У разі смерті потерпілого утриманцям померлого виплачується не менше, ніж 36 мінімальних зарплат, а на поховання та спорудження надгробного пам'ятника виділяється не більше 12 мінімальних заробітних плат.
 
 

Дізнатись про вартість договору страхування